Doğalgaz Hattı Döşeme İşleri Başlıyor
Doğalgaz depolama yerinin tespit edilmesiyle birlikte ilçemize döşenecek hatların boruları sahaya getirildi.

Sel felaketinin hemen ardından 13 Ağustos 2021 tarihinde ilçemizi ziyaret ederek incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın halkımıza hitabında söz verdiği doğalgaz müjdesini, hitabının ardından koordinasyon tırında ilçemizle ilgili verilen brifingde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’e verdiği talimat doğrultusunda doğalgaz projesi KARGAZ Firması tarafından hazırlanarak hayata geçirilmeye başlandı.

İlgili firmaya (Kargaz) doğalgaz depolama yerinin tespit edilmesiyle birlikte ilçemize döşenecek hatların boruları sahaya getirildi.

İlçemizde devam eden kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu projesiyle birlikte aralık ayında hat döşeme işlemlerine başlanarak inşallah 2022 yılı kışında ilçemizde doğalgaz kullanımına başlanacaktır.

Diğer enerji kaynaklarına göre çok daha verimli, güvenilir ve çevre dostu olan enerji kaynağının kullanıma girmesiyle birlikte ilçemizdeki hava kirliliği de ortadan kalkmış olacak.

Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.