Bozkurt Devrekani Ana Yolumuz İyileştiriliyor
Çatak Mevkiinden başlanan çalışmalar, 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren yoğunlaştırılarak kısa sürede bitirilecek.

Sel felaketinin akabinde 13 Ağustos 2021 tarihinde ilçemizi ziyaret ederek incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın halkımıza hitabının ardından, ilçemizle ilgili verilen brifingde zatıaline arz ettiğimiz Bozkurt - Devrekani arası ana karayolumuzun iyileştirilmesi talebimizi, toplantıda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’nu talimatlandırarak çalışmalara başlandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızca sürücülerimizin en fazla zorlandığı güzergâh olan Abana – Bozkurt – Ortasökü (Isırganlık) arası 20 km, Ortasökü (Isırganlık) – Devrekani istikametine 23 km olmak üzere iki ayrı şekilde ihalesi tamamlandı.

Yolun genişletilmesi, sanat yapılarının yapılması ve BSK (Sıcak Asfalt) imalatlarını kapsayan çalışmaların tamamlanmasıyla, vatandaşlarımız daha güvenli ve rahat seyahat imkanına kavuşacak.

Çatak Mevkiinden başlanan çalışmalar, 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren yoğunlaştırılarak kısa sürede bitirilecek.

İlçemiz için çok önemli olan bu hizmetin yapılmasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.