Belediyemiz Koronavirüs Süresince Tedbiri Elden Bırakmadı
Belediyemiz tarafından sürdürülen Koronavirüs ile mücadele tedbirleri gece gündüz demeden hız kesmeden devam etti.

Çalışmalar kapsamında;
1. 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlarımızın market, manav ve ekmek gibi ihtiyaçlarını karşılamaları için zabıta birimimiz tarafından taşımacılık hizmeti başlatıldı. (20 Mart 2020)
2. Vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı devlet Kamu kurumları, pazaryerleri, ibadethaneler, ulaşım araçları, market, iş yerleri ile apartman yöneticilerinden gelen istek üzerine aparman ve sitelerde dezenfekte edildi.
3. Ana caddelere park ve sosyal alanlara çamaşır sulu köpüklü yıkama yapıldı. 
4. Vatandaşlarımıza 25.000 adet maske ve eldiven dağıtımı yapıldı.
5. Belediyemizin girişine ve ilçemizin çeşitli noktalarına vatandaşlarımız için dezenfekte ve kolanya konuldu. 
6. Covid-19 virüsü ve önlemleriyle ilgili afişler asıldı, hazırlanan broşürler apartmanlara ve halka dağıtılarak bilgilendirme yapıldı. Sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemizden halkımızın bilinçlenmesi ve evde kalmaları sağlandı. 
7. İlçemiz meydanında bulunan görüntü sistemimize Sağlık Bakanlığımızın hazırlamış olduğu bilgilendirici videolar gün boyu oynatıldı.
8. Belediyemiz anons sisteminden periyodik olarak vatandaşlarımızı bilgilendirici uyarılar yapıldı. 
9. Korona virüsü ülkemizden tamamen temizlenene kadar su kesintisi yapılmaması kararlaştırıldı.
10. Bilgilendirme toplantısı, gençlik şöleni, tiyatro gösterisi, sinema günleri programları ertelendi.
11. Toplu halde bulunulan noktalarda sosyal mesafe kuralına uyulmasını temin etmek için sosyal mesafe işaretleme çalışmaları yapıldı. (Atm önü vb.)
12. Perşembe günleri ilçemizde kurulan halk pazarına sosyal mesafe düzenlemesi yaparak sık sık denetleyerek gözlem altında tuttuk.
13. Geçici olarak faaliyetleri durdurulan işyerlerinin, faaliyetlerinin durdurulduğu süre boyunca kira bedeli tahakkuk ettirilmeyecektir.
14. Geçici olarak faaliyetleri durdurulan işyerleri arasında olmamakla birlikte Koronavirüs Pandemisi sebebiyle ekonomik olarak olumsuz etkilenen işyerlerinin kira sözleşmesinden kaynaklanan borçları tedbirler uygulandığı sürece ertelenmiştir.
15.  Pazareyerindeki ve İlçe merkezindeki seyyar satıcılardan alınan işgaliye bedelleri tedbirler uygulandığı sürece alınmayacaktır.
16. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda yardımı yapılmıştır.